ZADZWOŃ: 795 044 055

Home » Blog » Sprzedaż auta do skupu a wyrejestrowanie

Sprzedaż auta do skupu a wyrejestrowanie

Przychodzi taki moment, kiedy właściciel pojazdu zastanawia się nad jego zbyciem z powodów częstych jego awarii lub starości auta. Jedną z popularnych form jest w tym przypadku złomowanie, jednak coraz częściej kierowcy decydują się na sprzedaż auta do skupu. Na czym on polega i dlaczego się opłaca? Wyjaśniamy w kilku słowach.

Czym jest skup aut?

Skup używanych samochodów staje się coraz bardziej popularna forma odkupu kilkuletnich samochodów od ich właścicieli. To świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się swojego starego auta z większym zyskiem niż w przypadku jego złomowania. Niewątpliwą zaletą sprzedaży do skupu jest fakt, że sprzedający od razu otrzyma gotówkę do ręki, którą będzie mógł spożytkować na dowolny cel. Skup aut to również miejsce, w którym możliwy jest zakup pojazdu w cenie o wiele niższej niż w przypadku salonów samochodów lub nawet od właścicieli.

Jak sprzedać samochód w skupie?

Skup samochodów używanych to miejsce, w którym wyceniamy pojazdy bezpłatnie z zachowaniem najwyższej staranności. Nasza oferta sięga kilkudziesięciu procent ceny rynkowej, dzięki czemu jesteśmy konkurencyjni na rynku sprzedaży oraz wykupu używanych samochodów od ich właścicieli. Każdy posiadacz auta wyprodukowanego po 2001 roku może się do nas zgłosić, a nasi pracownicy dokonają wyceny oraz przedstawią ją właścicielowi pojazdu. Na podstawie otrzymanych dokumentów może on podjąć decyzję o sprzedaży pojazdu.

Jakie dokumenty przygotować?

Osoby, które zdecydują się na sprzedaż samochodu do skupu powinny również przygotować odpowiednie dokumenty, a wśród nich dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu, jeśli została wydana, polisę OC oraz dowód osobisty sprzedającego. W przypadku, kiedy auto ma współwłaściciela niezbędne jest też pełnomocnictwo pozwalające na zbycie pojazdu.

Wyrejestrowanie pojazdu

Zgodnie z obowiązującym prawem właściciel pojazdu ma obowiązek jego wyrejestrowania w przypadku, kiedy pojazd został ukradziony, sprzedany za granicę lub dokonano jego kasacji za granicą lub został przekazany do utylizacji lub demontażu. Wyrejestrowanie pojazdu odbywa się w dedykowanym urzędzie, w którym pojazd został wcześniej zarejestrowany. Trzeba pamiętać, że taki pojazd nie będzie mógł zostać ponownie zarejestrowany i przywrócony do ruchu.