ZADZWOŃ: 795 044 055

Home » Blog » Jak wyceniane są auta w uszkodzone?

Jak wyceniane są auta w uszkodzone?

Podczas sprzedaży samochodu, jego dotychczasowy właściciel chciałby osiągnąć jak największy zysk, natomiast kupującemu zależy na obniżeniu kwoty ostatecznej. Samochody uszkodzone są zwykle jeszcze trudniejsze w sprzedaży, ponieważ klienci szukają zwykle aut w jak najlepszym stanie technicznym. Dodatkowo trudno jest wycenić uszkodzony pojazd – na ostateczną kwotę składa się bowiem wiele czynników. Co wpływa na cenę samochodu przy takiej transakcji.

Co wpływa na cenę?

Sprzedaż powypadkowego samochodu w skupie aut posiada bardzo ważną zaletę – transakcja jest finalizowana bezzwłocznie po ustaleniu ceny odkupu i zaakceptowaniu jej przez Klienta. W Polsce rozróżnić można dwie grupy skupów samochodów. Pierwsza przyjmuje tylko pojazdy przeznaczone do kasacji lub na auto-części. Druga zajmuje się skupowaniem samochodów sprawnych lub lekko uszkodzonych, które nadają się do dalszej eksploatacji. Podejmując decyzję o pozostawieniu swojego pojazdu w skupie aut, należy mieć świadomość, że na ostateczną cenę auta wpływ ma kilka czynników. W pierwszej kolejności jest to marka i model oraz rok produkcji auta – im młodszy i popularniejszy model, tym oczywiście cena będzie korzystniejsza. W skupach specjalizujących się w pozyskiwaniu samochodów sprawnych lub delikatnie ułomnych istotny jest również stan wizualny pojazdu – lakier, tapicerka, plastikowe elementy oraz stan techniczny samochodu. Ważny jest także przebieg samochodu i stopień jego wyeksploatowania. Ponadto wpływ na ostateczną cenę może mieć pojemność i moc silnika, rodzaj tankowanego paliwa, a nawet zapotrzebowanie na części zamienne z danego modelu czy aktualne ceny złomu. Należy mieć świadomość, iż wycena każdego pojazdu dokonywana jest indywidualnie, dlatego dwa auto złomy mogą zaproponować nieco inne ceny.

Zalety legalnych auto złomów

Jedną z największych zalet legalnych auto złomów jest fakt, że pieniądze za powypadkowy samochód można dostać od ręki w gotówce. Każde auto kalkulowane jest indywidualne – skup nie pobiera za to dodatkowych opłat. Właściciel pojazdu nie musi tracić pieniędzy na przygotowanie auta do sprzedaży – samochód może być brudny na zewnątrz i środku, może mieć także wady techniczne. Ponadto duża część takich firm zapewnia indywidualną wycenę oraz transport uszkodzonego auta bezpośrednio do punktu złomowania. Sprzedawca nie musi się także martwić o sporządzenie takich dokumentów jak umowa czy wypowiedzenie. Dodatkowym plusem jest natychmiastowe pozyskanie dokumentów, które są niezbędne do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie.