ZADZWOŃ: 795 044 055

Home » Blog » Dlaczego warto sprzedać auto do punktu skupu?

Dlaczego warto sprzedać auto do punktu skupu?

Każdy, kto chociaż raz sprzedawał auto samodzielnie, wie, że nie jest to prosta sprawa znaleźć chętnego do zakupu. Czasami ten proces trwa bardzo długo. Musimy poświęcić na to sporo czasu oraz na przygotowanie samochodu, aby wyglądał jak najbardziej atrakcyjnie wizualnie. Zazwyczaj konieczne jest odświeżenie tapicerki, porządne umycie, polerowanie lakieru, a w niektórych przypadkach nawet ozonowanie. Później musimy dodać odpowiednie ogłoszenia na stronach, które posiadają dział motoryzacyjny. To wszystko wiąże się z kosztami, które niestety musimy ponieść, jeśli chcemy sprzedać nasz pojazd.

Skup samochodów używanych

Sprzedaż samochodu do takiego miejsca to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i bezproblemowo dokonać transakcji. Skup to jedyny klient, który nie narzeka i oferuje kwotę nieznacznie niższą od ceny detalicznej. Pokrywa on wszystkie koszty czyszczenia i drobnych napraw, czyli wszystko to przestaje być twoim problemem. Oprócz wygody, jaką daje to rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na fakt, że w wielu przypadkach jest ono także korzystniejsze finansowo. Jeśli przeliczymy wszystkie koszty i wydatki związane z samodzielną sprzedażą samochodu, okaże się, że wyjdzie nam taka sama kwota co w skupie, ale uzyskamy ją po znacznie dłuższym czasie, nie wspominając już o naszych wysiłkach.

Jak sprzedać auto do skupu?

Procedura jest taka sama, niezależnie od stanu twojego samochodu (tak do skupu możesz też sprzedać uszkodzone auto). Firmy skupujące auta zazwyczaj zainteresowane są samochodami w różnym stanie. Jeśli zatem mieliśmy stłuczkę lub wypadek, uzyskaliśmy odszkodowanie z ubezpieczenia i nie chcemy zajmować się naprawą uszkodzonego auta, skup będzie najlepszym wyjściem, które pozwoli nam zyskać dodatkowe pieniądze. W większości sytuacji firma skupująca samochody zaproponuje nam wyższą cenę niż złom. Poza tym przeprowadzenie transakcji będzie znacznie prostsze, ponieważ nie będziemy musieć samodzielnie organizować transportu auta, ani ponosić jego kosztów.

Jedyne co musimy zrobić to zaprowadzić nasze auto do skupu lub wskazać miejsce, w którym znajduje się pojazd i podpisać umowę. Dzięki temu nie tracisz pieniędzy, czasu, ani nerwów.

Jeśli szukają Państwo dobrego skupu do sprzedaży auta, gdzie gotówkę dostaje się od ręki, zapraszamy do kontaktu z nami, a uzyskają państwo najlepszą kwotę za swój samochód i obsługę najlepszej jakości.